wtorek, 25 czerwca 2013

Puchar Konfederacji cz.7 25 czerwca

Mecze grupy B nie przyniosły żadnej niespodzianki. Faworyci wygrali swoje mecze i wyszli z grupy. Hiszpania zwyciężyła nad Nigerią 3:0, zapewniając sobie pierwsze miejsce, a Urugwaj zmiótł Tahiti 8:0, zajmując drugą lokatę.

Hiszpanie szybko wyszli na prowadzenie. W 3. minucie wynik otworzył lewy obrońca Jordi Alba. Następnie długo utrzymywał się taki wynik, przy którym Nigeryjczycy mieli parę sytuacji. Po zejściu w 60. minucie Roberto Soldado i wejściu Torresa, ten drugi już po dwóch minutach wpisał się na listę strzelców. Wynik ustalił, bardzo dobrze grający, ofensywny boczny defensor Alba. Hiszpanie zagrają w półfinale z Włochami. Będzie to rewanż za finał Mistrzostw Europy. Już wiadomo, że nie zagra Mario Balotelli.

Składy:
Nigeria - Enyeama - Elderson - Omeruo (Egwueke 12.), Obabona, Ambrose - Ogude, Mikel, Mba (Ogu 63.) - Musa, Ideye, Akpala (Gambo 71.)

Hiszpania - Valdes - Arbeloa, Pique, Ramos, Alba - Iniesta, Busquets, Xavi - Pedro (Villa 75.), Soldado (Torres 60.), Fabregas (Silva 54.)

Nigeria 0:3 Hiszpania

Bramki:
3. Alba
62. Torres
89. Alba

Urugwaj łatwo sobie poradził z Tahiti nawet drugim składem i otrzymaniem w trakcie spotkania czerwonej kartki przez Scottiego.. Cztery bramki zaliczył Abel Hernandez. Mistrzowie Ameryki Południowej zmierzą się w następnej rundzie z gospodarzami. Brazylijczycy są na razie nie pokonani, a ich gra zachwyca.