piątek, 28 czerwca 2013

Puchar Konfederacji 2013 cz.9 28 czerwca

Świetne zawody w wykonaniu Navasa
   Brazylia - Hiszpania. To para drużyn, które zagrają w finale Pucharu Konfederacji 2013. Zawodnicy z Półwyspu Iberyjskiego wygrali z Włochami w półfinale dopiero po konkursie jedenastek. Całe spotkanie stało na bardzo wysokim poziomie, mimo ciężkich warunków pogodowych w postaci upału. W pierwszej części meczu wyraźnie dominowali Włosi. Dla przykładu w 20. minucie Hiszpanie oddali 1 strzał, a ich przeciwnicy 6. Po wejściu w 52. minucie Jesusa Navasa za Davida Silvę, gra się wyrównała ze wskazaniem na Mistrzów Świata. Doprowadziło to do wyniku 13:13 w strzałach w 96. minucie. Remis utrzymał się do końca dogrywki. Oba zespoły miały wiele dogodnych sytuacji, ale Casillas (w szczególności) i Buffon stali na wysokości zadania. Warty odnotowania jest fakt wejścia Javiego Martineza za Torresa. Defensywny pomocnik Bayernu Monachium został ustawiony w ataku. Można żartobliwie powiedzieć, że grali z bardzo fałszywą "9". Ciężko ocenić grę tego piłkarza na tej pozycji. Często jednak schodził do boku i stamtąd zaliczał dobre dryblingi o dogrania.

Wielki przegrany - Bonucci
    Rzuty karne rozpoczęły się od podcinki Candrevy. Następnych pięciu zawodników Włoskich upodobało sobie strzelanie w lewo. Aquilani, De Rossi (jako jedyny nie w dolny róg), Giovinco, Pirlo i Montolivo wykonywali jedenastki w niemal identyczny sposób. Casillas za każdym razem spodziewał się odejścia od normy i nie był w stanie obronić perfekcyjnych karnych. Hiszpanie nie mieli równie ciekawego planu na zakończenie spotkania. Xavi strzelił w prawo, Iniesta - prawy dolny róg, Pique - lewy dolny róg, Ramos - w lewo pod poprzeczką, Mata - lewy dolny róg, Busquets - prawy dolny róg. Rozstrzygnięcie przyniosła dopiero 7. kolejka. Najpierw Bonucci oderwał się od schematu i piłka poszybowała nad bramką, a następnie Navas wykończył przeciwników ich własną bronią - w lewy dolny róg tuż obok słupka. Oprócz ostatniego włoskiego karnego, wszystkie pozostały wykonane bezbłędnie i bramkarze nie mieli nic do powiedzenia.