poniedziałek, 17 czerwca 2013

Puchar Konfederacji 2013 cz.2 17 czerwca

Wczorajszej nocy zostały rozegrane dwa mecze. Oba zakończyły się wynikiem 2:1. Najpierw Włochy pokonały Meksyk, a następnie Hiszpania Urugwaj.

Pierwszy z nich był najbardziej wyrównanym spotkaniem z dotychczasowych trzech. Mimo przewagi Włochów,  reprezentacja Meksyku zdołała przeprowadzić parę ciekawych akcji i zagrozić bramce Gianluigiego Buffona. Wynik otworzył rozgrywający swój 100. mecz w kadrze Andrea Pirlo. Znany z perfekcyjnie wykonywanych rzutów wolnych środkowy pomocnik właśnie w taki sposób strzelił swoją jubileuszową bramkę. Parę minut później podwójny błąd popełnił Barzagli. Najpierw stracił piłkę na rzecz Giovanniego Dos Santosa, a następnie sfaulował go w polu karnym. Jedenastkę na bramkę zamienił napastnik Manchesteru United Javier "Chicharito" Hernandez. Przez pozostały mecz trwała równorzędna walka ze wskazaniem na reprezentacje Włoch. Dopiero w końcówce szalę na swoją korzyść przesunął Mario Balotelli. Bez wątpienia zawodnikiem meczu był 34 letni Pirlo.

Składy:
Meksyk
Corona - Flores, Maza, Moreno, Salcido - Zavala (86. Jimenez), Torrado, Aquino (53. Mier), Dos Santos, Guardado - Hernandez
Włochy
Buffon - Abate, Barzagli, Chiellini, De Sciglio - De Rossi, Pirlo, Montolivo, Giaccherini (88. Aquilani), Marchisio (68. Cerci) - Balotelli (85. Gilardino)

Meksyk 1:2 Włochy
Bramki:
27. minuta Pirlo
34. minuta Hernandez
78. minuta Balotelli

W drugim spotkaniu Mistrzowie Świata i Europy zmierzyli się z Mistrzami Ameryki Południowej. Hiszpanie od początku wyraźnie przeważali. Po raz kolejny widzieliśmy w ich w wykonaniu słynną tiki-takę i nie dali przeciwnikowi dojść do piłki. Poskutkowało to dwoma bramkami w pierwszej połowie - Pedro i Soldado. Na drugą połowę prowadzący wyszli bez chęci podwyższenia wyniku, a Urugwaj nie miał zamiaru doganiać przeciwników. Dopiero w 88. minucie bramkę kontaktową strzelił pięknym strzałem z wolnego Luis Suarez. Urugwajczycy chcieli wywieźć remis, ale im się to nie udało.

Składy:
Hiszpania
Casillas - Arbeloa, Ramos, Pique, Alba - Xavi (77. Martinez), Busquets, Iniesta - Pedro (81. Mata), Fabregas (64. Cazorla) - Soldado
Urugwaj
Muslera - Pereira, Lugano, Godin, Caceres - Ramirez (46. Gonzalez), Gargano (62. Lodeiro), Perez (69. Forlan), Rodriguez - Suarez, Cavani

Hiszpania 2:1 Urugwaj
Bramki:
20. min. Pedro
32. min. Soldado
88. min. Suarez

Dzisiaj zostanie rozegrany mecz dwóch najsłabszych drużyn turnieju. Spotkanie Nigerii i Tahiti nie zapowiada się na ciekawe. Większość gwiazd z Pucharu Narodów Afryki nie zostało powołanych, a reprezentacja z Oceanii po prostu bardzo odstaje poziomem od innych drużyn. Potem szykuję się dzień wolny od meczu i dopiero w środę zapowiadają się kolejne emocje.