czwartek, 18 lipca 2013

Legia Warszawa 3:1 The New Saints

Legia Warszawa wygrała swój pierwszy mecz w tegorocznych kwalifikacjach do Ligi Mistrzów, pokonała 3:1 zespół The New Saints ( mistrz Walii) i o ile wynik nie jest dla nikogo zaskoczeniem o tyle przebieg tego spotkania może być pewną niespodzianką.

Początek spotkania to przede wszystkim dużo chaotycznej gry, w której nieco lepiej czuła się drużyna warszawskiej Legii. Pierwszą groźną sytuację Legioniści stworzyli sobie w 9 min. , kiedy to po dośrodkowaniu Miroslava Radovića piłke do własnej bramki  omal nie skierował Baker, futbolówka trafiła jednak w poprzeczkę, a sędzia odgwizdał spalonego, na którym był Marek Saganowski ( walczył o górną piłkę z Bakerem).

Zaskoczeniem dla wszystkich był gol dla ,,Świętych”, który padł w 11 min.; piłkę po krótko rozegranym rzucie rożnym próbował dośrodkowywać Fraughan, jednak nieczysto trafił w futbolówkę, bo ta poleciała w kierunku bramki i zaskoczyła nieprzygotowanego Duszana Kuciaka. Po bramce dla Walijczyków w grę Legii zaczęła się wkradać nerwowość, dodatkowo podopieczni Jana Urbana zupełnie nie radzili sobie ze zmasowaną obroną The New Saints, czego efektem były częste wrzutki w pole karne przeciwnika ( spokojnie radzili sobie z nimi stoperzy mistrza Walii) i kilka niecelnych strzałów z dystansu. Jedyną groźną akcję Legii w tym fragmencie meczu zapoczątkowało złe podanie jednego z walijskich obrońców do swojego bramkarza, po którym piłkę przejął Saganowski i próbował podać do
Dwaliszwilego ( ten miałby przed sobą pustą bramkę), jednak Gruzin został uprzedzony przez zawodników The New Saints.

W 41 min. szansę na podwyższenie wyniku miał Darlington; łatwo minął Wawrzyniaka, ale na szczęście dla piłkarzy Legii piłka po jego strzale trafiła w słupek bramki Kuciaka.

W przerwie meczu Jan Urban popisał się swym trenerski nosem dokonując dwóch znakomitych zmian. Wprowadzeni do gry Kucharczyk i Furman znacząco zmienili obraz gry Legii Warszawa w drugiej połowie. Pierwszy z nich po świetnym prostopadłym podaniu Jakuba Koseckiego strzelił gola na 1:1, a drugi wziął na siebie ciążar gry w srodku pola. W 56 min. Legioniści wyszli na prowadzenie. Wrzutem z autu piłkę w pole karne posłał Michał Kucharczyk, a tam świetnie do bramki strącił ją Saganowski. Po golu na 2:1 Legia uspokoiła grę i starała się długo konstruować atak pozycyjny. W 64 min. doszło do pierwszej zmiany w zespole The New Saints, na boisko wszedł Finley, a opuścił je zdobywca bramki Fraughan.

W 72 min. szansę na wyrównanie miał Wilde, jednak po znakomitym przyjęciu piłki w polu karny, strzelił tuz obok słupka. Chwilę później Legioniści zdobyli swoją trzecią bramkę. Doskonałym przerzutem na skrzydło popisał się Furman, tam piłkę przejał Kosecki , zbiegł do środka i oddał mocny strzał z linii pola karnego, którym pokonał Harrisona. Niedługo potem doszło do trzeciej zmiany w zespole Legii, popularnego ,,Kosę” zastąpił Michał Żyro. Natomiast w drużynie mistrza Walii Darlingtona zmienił Williams. W 81 min. po szybkim wznowieniu  gry wrzutem z autu, strzału z woleja spróbował Saganowski, ale Harrison nie dał się zaskoczyć. 10 minut później Kucharczyk znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem, ale jego próba technicznego uderzenia okazała się niecelna. Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie i po znakomitej drugiej połowie piłkarze mistrza Polski są już jedną nogą w 3 rundzie Eliminacji Ligi Mistrzów.